EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Wykupienie na AUDUSD

Dodano: 14.04.2014

 

Ostatnia fala wyprzedaży dolara amerykańskiego doprowadziła parę AUDUSD do okolic oporu 0.9445. Jednak powstały na końcu tego ruchu długi, górny cień oraz fakt, że obecne osłabienie rozpoczęło się po bardzo dobrych danych z rynku pracy w Australii, wskazuje na pewne wykupienie rynku. Z uwagi na dość duży zasięg trendu, jaki trwa od końca stycznia tego roku, najprawdopodobniej niebawem pojawi się jakaś większa korekta. Przemawia za tym również fakt, że cena dotarła do górnej linii trendu potencjalnego kanału wzrostowego. Często w takich miejscach obserwuje się spowolnienie ruchów cenowych lub początek korekt, które potwierdzają powstanie kanału.

 

Jednak dopóki jesteśmy ponad najszybszą przerywana linią trendu, sytuacja jest kontrolowana przez popyt. W tej chwili można się spodziewać ponownego ataku na powstały w poprzedni czwartek szczyt. Ewentualna porażka powinna być rozpoczęciem jakiś głębszych spadków. Przebicie oporu 0.9445, gdzie znajduje się szczyt z drugiej połowy listopada, nie gwarantuje dalszych wzrostów. Powyżej mamy poziom 0.952, a  tam potencjał podaży może być jeszcze silniejszy. Są tam najwyższe ceny z połowy września i początku listopada poprzedniego roku, a także 100% ekspansji poprzedniego gwałtownego ruchu w górę (pomarańczowe prostokąty). Można przypuszczać, że skoro opór 0.9455 stwarza bykom problemy, to powyżej będzie można się spodziewać jeszcze większej presji podaży.

 

Tak więc, czy koniec obecnego trendu nastąpił już w czwartek, czy dopiero go ujrzymy, w tej chwili najbardziej należy zwracać uwagę na najszybszą przerywaną linię trendu. Jej przebicie może świadczyć o tym, że zmienia się charakter obecnego ruchu, co po tak gwałtownych wzrostach, najprawdopodobniej wywoła mocniejszą realizację zysków. Kolejnym wsparciem jest poziom 0.93. Był on w przeszłości już wielokrotnie testowany (żółte elipsy), a ostatnia, dynamiczna fala wzrostowa rozpoczęła się po przebiciu uprzednich szczytów, które powstały właśnie na tym poziomie. Jeśli jednak zejdziemy poniżej omawianego wsparcia, ostatecznym testem siły popytu powinna być niższa, niebieska linia trendu. Zejście poniżej niej najprawdopodobniej będzie oznaczało większe spadki, po których bykom trudniej będzie powrócić do wzrostów.

 

Adam Zadrożny
HighSky Brokers

 

 

Zawartość tego opracowania zawiera jedynie osobiste opinie pracowników HighSky Brokers i w żadnym przypadku nie może być traktowana jako rekomendacja zakupu, sprzedaży bądź też utrzymywania otwartych pozycji na jakichkolwiek instrumentach finansowych oferowanych przez HighSky Brokers lub też innych zleceń związanych z tymi instrumentami finansowymi.
HighSky Brokers nie udziela porad inwestycyjnych czy rekomendacji i niniejsze opracowanie nie może być w ten sposób traktowane. Pracownik, który przygotował niniejsze opracowanie posiada dostęp do informacji dotyczących transakcji i zleceń klientów oraz otwartych pozycji na poszczególnych instrumentach finansowych. Decyzje inwestycyjne klienta są podejmowane na jego własną odpowiedzialność oraz ryzyko. Informacje przedstawione w tym opracowaniu są przeznaczone tylko dla klientów oraz potencjalnych klientów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

11.04.2014 | Słabość dolara amerykańskiego wobec jena

Ostatni spadek na parze USDJPY był wynikiem pewnych rozczarowań inwestorów względem amerykańskiego rynku pracy oraz polityki banku centralnego Japonii.

czytaj

09.04.2014 | F.TNOTE – powrót do trójkąta bez przekonania

Analizując kontrakty, których instrumentem bazowym są obligacje, przede wszystkim należy sobie zadać pytanie w jakim miejscu w cyklu gospodarczym jesteśmy.

czytaj

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij