EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Wprowadzenie do inwestowania z wykorzystaniem internetu

Dodano: 20.10.2016

Inwestowania z wykorzystaniem internetu

 

Prawie każda osoba lub firma, stoi przed dylematem jak efektywnie wykorzystać i pomnożyć swoje oszczędności lub wolne środki. Wówczas dylemat ten można opisać jako opcję wyboru pomiędzy natychmiastową lub odroczoną konsumpcją. Nagrodą za odroczenie konsumpcji jest wzrost wartości zaoszczędzonego kapitału poprzez jego uprzednie inwestowanie. Wybór inwestycji nie jest jednak prostą sprawą, gdyż wymaga określenia jego horyzontu, stopnia płynności i zwrotu, który jest warunkowany skalą akceptowanego ryzyka.

 

Inwestycje można zrealizować głównie za pośrednictwem rynków finansowych, a więc zorganizowanych systemów w których mają miejsce transakcje finansowe pomiędzy podmiotami dysponującymi nadwyżki kapitału i doświadczającymi niedoboru kapitału. Rynki finansowe, podobnie jak banki, kojarzą podmioty dążących do kupna lub sprzedaży aktywów określonej klasy, tj. papierów wartościowe (akcje, obligacje itp.), walut lub towarów (metale szlachetne, produkty rolne, itp.)

 

Rozwój systemu finansowego, w połączeniu z rozwojem edukacji finansowej społeczeństwa umożliwia rozszerzenie możliwości inwestycyjnych klientów detalicznych poza sektor bankowy.

 

 

 

Aktywne inwestowanie w Internecie

 

Aktywne inwestowanie w Internecie

 

Zaawansowana technologie teleinformatyczne oferują możliwość bezpośredniego zarządzania inwestycjami online. Inwestorzy już nie muszą polegać wyłącznie na pasywnych metodach inwestycyjnych, takich jak depozyty bankowe lub fundusze inwestycyjne. Handel aktywami na rynkach finansowych nie jest już też jedynie domeną instytucji finansowych. Możliwość uzyskania samodzielnego zwrotu z inwestycji, kontrola finansów, szeroki wybór aktywów i bezpośredni udział w transakcjach finansowych to atrybuty, które decydują o atrakcyjności  inwestowaniu przez internet dla inwestorów indywidulanych.

 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń technicznych oraz coraz bardziej wyrafinowanych instrumentów analizy technicznej, inwestorzy mogą elastycznie łączyć swoje decyzje inwestycyjne z wydarzeniami życia codziennego praktycznie zawsze i wszędzie. Momenty ważnych wydarzeń na rynkach mogą być zawsze śledzone bezpośrednio na rynkach za pośrednictwem połączenia internetowego, a tym samym jest czas i są możliwości, aby skorygować decyzje inwestycyjne.

 

Platforma transakcyjna sprzyja inwestowaniu w internecie

 

Rynki finansowe można podzielić na giełdowe i pozagiełdowe (w tym rynki OTC - over the counter). Aktualnie rynki OTC są dostępne dla szerokiego grona inwestorów poprzez internetowe platformy transakcyjne, które oferują wysoką elastyczność użytkowania dla potencjalnych inwestorów. Jako uczestnicy rynku OTC, inwestor może elastycznie reagować na obecną sytuację na rynkach. Dzięki dużej konkurencji i znacznych obrotów na rynkach finansowych, na rynkach pozagiełdowych można wynegocjować korzystne warunki zawierania inwestycji  m.in. ze względu na niższe koszty w zakresie opłat i prowizji. Ponadto zmniejszenie wymaganej minimalnej wpłaty kapitału do otwarcia rachunku transakcyjnego stanowi kolejny element procesu usunięcia barier dostępu dla inwestorów detalicznych na rynkach finansowych, którzy chcą rozpocząć inwestowanie w internecie.

 

W zależności od trendów na rynkach finansowych, inwestorzy mogą ustawić poziom zysku bądź maksymalnej straty z inwestycji zarówno w przypadku zleceń kupna jak i sprzedaży wraz z szerokim wachlarzem możliwości inwestycyjnych.Internetowe platformy transakcyjne są odpowiednie dla różnych strategii inwestycyjnych. Inwestorzy, którzy wchodzą na rynek w celu wykorzystania krótkoterminowych zmian cen instrumentów mogą skorzystać z bieżącej dynamiki i zmienności rynków finansowych. Na platformie swoje miejsce znajdą również inwestorzy, których celem jest inwestowanie poprzez internet w dłuższej perspektywie. Dzięki dźwigni finansowej inwestowanie w różne klasy aktywów jest dostępne już przy stosunkowo niskim wkładzie kapitału własnego, co jest wykorzystywane szczególnie przez inwestorów, którzy poszukują większego zwrotu kosztem większej ekspozycji na ryzyko. Użytkownicy platformy obrotu mają do dyspozycji bogaty zestaw różnych instrumentów i analiz, które pomagają zoptymalizować proces inwestycyjny. Zaletą handlu online za pośrednictwem nowoczesnych platform transakcyjnych jest bardzo prosta, przejrzysta i intuicyjna procedura złożenia i zamknięcia zlecenia. Możliwość personalizacji ustawień i prostota obsługi oznacza że platformy transakcyjne online są dedykowane zarówno  dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów. 

 

Chcesz inwestować poprzez internet? Sprawdź naszą platformę!

 

Chcesz inwestować poprzez internet? Sprawdź naszą platformę!

 

Rozsądnym krokiem przed rozpoczęciem inwestowania na rynku OTC jest wykorzystanie platformy transakcyjnej w wersji demo. Początkujący inwestorzy mają doskonałą okazję do zapoznania się z podstawami rynków finansowych oraz z zasadami ich funkcjonowania, zanim zaczną transakcje na bazie własnego kapitału. Doświadczeni inwestorzy mogą następnie dostosować różne strategie i doskonalić automatyzację procesów składania zleceń. Pełna realność środowiska rynków finansowych sprawia, że wszystkie ceny, wykresy i statystyki, a także informacje na temat stanu kapitału na rachunku użytkownika są podawane w czasie rzeczywistym.

 

Zachęcamy do sprawdzenia naszej platformy transakcyjnej Metatrader 5

 

06.06.2015 | Zmiany w Regulaminach Promocji

Zmiany w Regulaminach Promocji

czytaj

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij