EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Zatrudnienie poza rolnictwem można uznać jako wskaźnik makroekonomiczny który zapewnia największą zmienność na rynku walutowym

Kraj:USA
Wpływ:wysoki
Aktualna wartość:288
Poprzednia wartość:203
Zmiana: 85 strata
Wartość minimalna -826 (Mar 2009)
Wartość maksymalna: 516 (May 2010)
Zatrudnienie poza rolnictwem

Zasada ogólna:

Dane dotyczące liczby pracowników pracujących poza rolnictwem mogą stanowić podstawę do przygotowania przyszłej strategii dotyczącej zatrudnienia i negocjacji płac.

Każdego miesiąca Bureau of Labour Statistics, przeprowadza ankietę na około 140.000 nierolniczych podmiotach gospodarczych, łącznie z agencjami rządowymi. W przygotowanym raporcie znajdują się informacje dotyczące zatrudnienia oraz dochodów pracowników sektora pozarolniczego.

 

Raport ten jest istotny nie tylko dla pracowników i pracodawców ze względu na to, że dostarcza podstaw do negocjacji płacowych, ale i dla ekonomistów, którzy przygotowują analizy związane z danym sektorem czy ogólną polityką społeczną. Raport ten jest dokładnie analizowany przez inwestorów.

 

Publikacja raportu Non-Farm Payrolls jest wydarzeniem, które wprowadza największą zmienność na rynku finansowym.

 

Konstrukcja tego raportu nie uwzględnia pracy w rolnictwie. Jednak z tego powodu, że rolnictwo stanowi jedynie 1% PKB Stanów Zjednoczonych można uznać, że raport ten uwzględnia praktycznie cały rynek pracy. Wzrost wynagrodzeń w sektorze pozarolniczym może oznaczać poprawę ogólnej sytuacji przedsiębiorstw, jak również sytuacji finansowej ludności, co może mieć bezpośredni wpływ na rynek finansowy (giełda, banki, itd.). Wyższe wynagrodzenia mogą również prowadzić do aprecjacji dolara amerykańskiego.

 

Z drugiej jednak strony zdrowy stan na rynku pracy zwiększa możliwości nabywcze gospodarstw domowych, a co za tym idzie wzrasta konsumpcja na produkty i usługi dostarczane przez przedsiębiorstwa. Ostatecznie, wzrasta także poziom inwestycji w instrumenty rynku finansowego, doprowadzając ewentualnie do wzrostu cen aktywów.

 

Częstotliwość publikacji

Bureau of Labour Statistics udostępnia raport odnoszący się do poprzedniego miesiąca zwykle w pierwszym piątek kolejnego miesiąca.

12.08.2015 | Puls Rynku - Chiny dalej straszą na rynkach

Wczorajsza dewaluacja juana wywołała mocny blisko 4% spadek chińskiej waluty, co spowodowało duże zawirowanie na globalnych rynkach, a co z tym idzie obniża prawdopodobieństwo wrześniowej podwyżki stóp procentowych w USA. Walka Chin o zwiększenie atrakcyjności lokalnego eksportu może być ryzykiem dla zwiększenia obaw na temat dezinflacji, co wynikałoby z faktu zalania rynku tańszymi chińskimi produktami. Można będzie również zauważyć spadek popytu na produkty importowane między innymi z krajów europejskich, co jest po części powodem wyraźnego spadku indeksów ze starego kontynentu. Tylko w trakcie dwóch ostatnich sesji doszło do ponad 500 punktowego spadku notowań DAXa, który testuje obecnie rejon 1100,00 pkt.

czytaj

02.06.2015 | Puls rynku – Ropa w oczekiwaniu na piątek

Wypowiedź saudyjskiego Ministra ds. Ropy Ali al-Naimi'ego o spodziewanym wzroście światowego popytu na ropę w drugiej połowie roku zaowocowało wczoraj na ropie WTI atakiem na okolice piątkowego szczytu na poziomie 60.60 USD.

czytaj

18.06.2014 | Płytka korekta na palladzie

Strajk pracowników producentów palladu w Republice Południowej Afryki, który trwa już od stycznia, sprawił, że cena tego cennego metalu dotarła do 862.23$ za uncję, czyli poziomu szczytu z lutego 2011r.

czytaj

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij