EURUSD 1.1330 USDJPY 113.45 USDCAD 1.3376 EURCZK 25.844 USDCZK 22.806 EURPLN 4.2958 USDPLN 3.7919
EURUSD 1.1330 USDJPY 113.45 USDCAD 1.3376 EURCZK 25.844 USDCZK 22.806 EURPLN 4.2958 USDPLN 3.7919

Otwórz rachunek demo

Otwórz rachunek demo

Odbierz darmowego ebooka.

Sprawdź platformę!

Sprawdź platformę!

Odbierz darmowego ebooka.

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Bonus do każdego depozytu

Bonus do każdego depozytu

Odbierz dodatkowe 10%

Poziom zamówień określa aktywność przemysłu w Stanach Zjednoczonych

Kraj:USA
Wpływ:średni
Aktualna wartość:1.1
Poprzednia wartość:1.5
Zmiana: 0.4 strata
Wartość minimalna -7.3 (Nov 2008)
Wartość maksymalna: 6.2 (Mar 2011)
Poziom zamówień

Zasada ogólna:

Poziom zamówień określa obecną aktywność przemysłową w Stanach Zjednoczonych i dostarcza wskazówek co do przyszłych trendów gospodarczych.

Raport o poziomie zamówień (również znany jako M3) określa obecną aktywność w Stanach Zjednoczonych i dostarcza informacji o przyszłym trendzie gospodarczym.

 

Raport ten dostarcza statystycznych danych dotyczących wartości zamówionych przez producentów produktów i uwzględnia nowe zamówienia, zamówienia na koniec miesiąca, niezrealizowane zamówienia, zapasy na koniec miesiąca, materiały, produkcję w toku, oraz produkty gotowe.

 

Ze względu na to, że przemysł to bardzo istotny obszar amerykańskiego PKB, zmiany w poziomie zamówień mogą określać kierunek rozwoju przemysłu w gospodarce, co ma kluczowy wpływ na wartość waluty. Wzrost w poziomie zamówień może oznaczać wzrost gospodarczy, doprowadzając do aprecjacji dolara amerykańskiego.

 

Częstotliwość publikacji

Raport dotyczący poziomu zamówień jest publikowany każdego miesiąca przez Census Bureau. Składa się dwóch komunikatów.

 

Pierwszy to “Advance report on durable goods manufacturer’s shipments, inventories and orders”, który jest dostępny około 18 dni po zakończeniu każdego miesiąca i dotyczy produkcji środków trwałych.

 

Druga publikacja to “Manufacturer’s shipments, inventories and orders” zawiera produkcję środków trwałych i nie trwałych (przeznaczonych do natychmiastowej konsumpcji) i jest dostępna około 23 dnia roboczego po zakończeniu miesiąca.

12.08.2015 | Puls Rynku - Chiny dalej straszą na rynkach

Wczorajsza dewaluacja juana wywołała mocny blisko 4% spadek chińskiej waluty, co spowodowało duże zawirowanie na globalnych rynkach, a co z tym idzie obniża prawdopodobieństwo wrześniowej podwyżki stóp procentowych w USA. Walka Chin o zwiększenie atrakcyjności lokalnego eksportu może być ryzykiem dla zwiększenia obaw na temat dezinflacji, co wynikałoby z faktu zalania rynku tańszymi chińskimi produktami. Można będzie również zauważyć spadek popytu na produkty importowane między innymi z krajów europejskich, co jest po części powodem wyraźnego spadku indeksów ze starego kontynentu. Tylko w trakcie dwóch ostatnich sesji doszło do ponad 500 punktowego spadku notowań DAXa, który testuje obecnie rejon 1100,00 pkt.

czytaj

02.06.2015 | Puls rynku – Ropa w oczekiwaniu na piątek

Wypowiedź saudyjskiego Ministra ds. Ropy Ali al-Naimi'ego o spodziewanym wzroście światowego popytu na ropę w drugiej połowie roku zaowocowało wczoraj na ropie WTI atakiem na okolice piątkowego szczytu na poziomie 60.60 USD.

czytaj

18.06.2014 | Płytka korekta na palladzie

Strajk pracowników producentów palladu w Republice Południowej Afryki, który trwa już od stycznia, sprawił, że cena tego cennego metalu dotarła do 862.23$ za uncję, czyli poziomu szczytu z lutego 2011r.

czytaj

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij