EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Raport Michigan ma na celu zobrazowanie wymiernej wartości zaufania w gospodarce Stanów Zjednoczonych.

Kraj:USA
Wpływ:średni
Aktualna wartość:84.1
Poprzednia wartość:80
Zmiana: 4.1 strata
Wartość minimalna 0 (Nov -0001)
Wartość maksymalna: 112 (Jan 2000)
Raport Michigan - MCSI

Zasada ogólna:

Wyższe niż oczekiwane wartości indeksu sentymentu konsumenckiego zazwyczaj doprowadzają do wzrostu zainteresowania dolarem amerykańskim (aprecjacja).

 

Z drugiej strony niższe niż oczekiwane jego wartości, mogą doprowadzić do spadku zainteresowania dolarem amerykańskim, oznaczając jego deprecjację.

Jest to raport miesięczny przygotowany przez Uniwersytetu Michigan, pokazujący ogólne nastroje konsumentów .

 

Raport jest przygotowany na podstawie informacji zgromadzonych telefonicznie od 500 konsumentów i dotyczy  oceny bieżącego i przyszłego stanu gospodarki Stanów Zjednoczonych. Z tego względu, że perspektywa konsumentów jest związana z ogólnym zaufaniem do gospodarki, raport Michigan jest traktowany jako jeden z głównych wskaźników omawiający poziom wydatków gospodarstwa domowych w Stanach Zjednoczonych.

 

Dane historyczne pokazują, że sentyment konsumentów jest niski przed i w trakcie występującej recesji gospodarczej, a wysoki kiedy występuje wzrost gospodarczy.

 

Indeks sentymentu konsumenckiego został stworzony w celu pomiaru zaufania konsumentów co do przyszłości ekonomicznej Stanów Zjednoczonych. Im wyższa wartość indeksu, tym większe zaufania prowadzące do zwiększonego poziomu wydatków. Wyższe wydatki doprowadzają do zwiększonej aktywności gospodarczej w kraju, a także zwiększają zainteresowanie inwestorów zagranicznych gospodarką Stanów Zjednoczonych, co może zwiększyć poziom inwestycji i aprecjacji dolara amerykańskiego.

 

Częstotliwość publikacji

Indeks nastrojów konsumentów jest publikowany co miesiąc przez Uniwersytet Michigan.

12.08.2015 | Puls Rynku - Chiny dalej straszą na rynkach

Wczorajsza dewaluacja juana wywołała mocny blisko 4% spadek chińskiej waluty, co spowodowało duże zawirowanie na globalnych rynkach, a co z tym idzie obniża prawdopodobieństwo wrześniowej podwyżki stóp procentowych w USA. Walka Chin o zwiększenie atrakcyjności lokalnego eksportu może być ryzykiem dla zwiększenia obaw na temat dezinflacji, co wynikałoby z faktu zalania rynku tańszymi chińskimi produktami. Można będzie również zauważyć spadek popytu na produkty importowane między innymi z krajów europejskich, co jest po części powodem wyraźnego spadku indeksów ze starego kontynentu. Tylko w trakcie dwóch ostatnich sesji doszło do ponad 500 punktowego spadku notowań DAXa, który testuje obecnie rejon 1100,00 pkt.

czytaj

02.06.2015 | Puls rynku – Ropa w oczekiwaniu na piątek

Wypowiedź saudyjskiego Ministra ds. Ropy Ali al-Naimi'ego o spodziewanym wzroście światowego popytu na ropę w drugiej połowie roku zaowocowało wczoraj na ropie WTI atakiem na okolice piątkowego szczytu na poziomie 60.60 USD.

czytaj

18.06.2014 | Płytka korekta na palladzie

Strajk pracowników producentów palladu w Republice Południowej Afryki, który trwa już od stycznia, sprawił, że cena tego cennego metalu dotarła do 862.23$ za uncję, czyli poziomu szczytu z lutego 2011r.

czytaj

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij