EURUSD 1.1333 USDJPY 113.44 USDCAD 1.3370 EURCZK 25.843 USDCZK 22.799 EURPLN 4.2955 USDPLN 3.7906
EURUSD 1.1333 USDJPY 113.44 USDCAD 1.3370 EURCZK 25.843 USDCZK 22.799 EURPLN 4.2955 USDPLN 3.7906

Otwórz rachunek demo

Otwórz rachunek demo

Odbierz darmowego ebooka.

Sprawdź platformę!

Sprawdź platformę!

Odbierz darmowego ebooka.

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Bonus do każdego depozytu

Bonus do każdego depozytu

Odbierz dodatkowe 10%

PKB Stanów Zjednoczonych jest jednym z najpopularniejszych wskaźników wśród inwestorów

Kraj:USA
Wpływ:wysoki
Aktualna wartość:0.1%
Poprzednia wartość:2.6%
Zmiana: 2.5 strata
Wartość minimalna % (2nd quarter of 2013)
Wartość maksymalna: 17.2% (1st quarter of 1950)
GDP - Produkt Krajowy Brutto USA

Zasada ogólna:

PKB jest jednym z najbardziej obserwowanych wskaźników makroekonomicznych gospodarki danego kraju.

 

Wysoki PKB zazwyczaj oznacza poprawę sytuacji ekonomicznej.

PKB odzwierciedla łączną wartość wszystkich produktów i usługi wytworzonych w danym kraju i w danym okresie. Istotność tego wskaźnika wynika z faktu, że uwzględnia wszystkie produkty i usługi wytworzone w danym kraju, niezależnie czy są one wytworzone przez zagranicznych czy krajowych obywateli i/lub firmy. Oznacza to, że PKB nie uwzględnia produkcji amerykańskich firm zrealizowanej poza granicami Stanów Zjednoczonych

 

PKB może być przedstawiony w wartościach nominalnych (np. w USD) bądź w wartościach procentowych wyrażających się  jako dynamika PKB. Dynamika PKB przedstawia w prosty i zrozumiały sposób tempo rozwoju gospodarki danego kraju.

 

PKB jest bardzo popularnym wskaźnikiem aktywności gospodarczej danego kraju. Niezależnie od jego istotności, należy pamiętać o uwzględnieniu innych wskaźników w analizach PKB. Ogólnie rzecz biorąc, wysoki poziom wskaźnika PKB oznacza wzrost gospodarczy (i aprecjację waluty); może również doprowadzać do presji inflacyjnej.

 

Częstotliwość publikacji

Dane wstępne o PKB są publikowane co kwartał, o godz. 8:30 ostatniego dnia kwartału. Zweryfikowane dane są udostępniane miesiąc po okresie którego dotyczą, a miesiąc później są oficjalnie publikowane.

12.08.2015 | Puls Rynku - Chiny dalej straszą na rynkach

Wczorajsza dewaluacja juana wywołała mocny blisko 4% spadek chińskiej waluty, co spowodowało duże zawirowanie na globalnych rynkach, a co z tym idzie obniża prawdopodobieństwo wrześniowej podwyżki stóp procentowych w USA. Walka Chin o zwiększenie atrakcyjności lokalnego eksportu może być ryzykiem dla zwiększenia obaw na temat dezinflacji, co wynikałoby z faktu zalania rynku tańszymi chińskimi produktami. Można będzie również zauważyć spadek popytu na produkty importowane między innymi z krajów europejskich, co jest po części powodem wyraźnego spadku indeksów ze starego kontynentu. Tylko w trakcie dwóch ostatnich sesji doszło do ponad 500 punktowego spadku notowań DAXa, który testuje obecnie rejon 1100,00 pkt.

czytaj

02.06.2015 | Puls rynku – Ropa w oczekiwaniu na piątek

Wypowiedź saudyjskiego Ministra ds. Ropy Ali al-Naimi'ego o spodziewanym wzroście światowego popytu na ropę w drugiej połowie roku zaowocowało wczoraj na ropie WTI atakiem na okolice piątkowego szczytu na poziomie 60.60 USD.

czytaj

18.06.2014 | Płytka korekta na palladzie

Strajk pracowników producentów palladu w Republice Południowej Afryki, który trwa już od stycznia, sprawił, że cena tego cennego metalu dotarła do 862.23$ za uncję, czyli poziomu szczytu z lutego 2011r.

czytaj

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij