EURUSD 1.1431 USDJPY 112.35 USDCAD 1.3297 EURCZK 25.844 USDCZK 22.602 EURPLN 4.2882 USDPLN 3.7518
EURUSD 1.1431 USDJPY 112.35 USDCAD 1.3297 EURCZK 25.844 USDCZK 22.602 EURPLN 4.2882 USDPLN 3.7518

Otwórz rachunek demo

Otwórz rachunek demo

Odbierz darmowego ebooka.

Sprawdź platformę!

Sprawdź platformę!

Odbierz darmowego ebooka.

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Bonus do każdego depozytu

Bonus do każdego depozytu

Odbierz dodatkowe 10%

Beżowa księga stanowi subiektywną analizę gospodarki opartej na opiniach uczestników rynku

Zasada ogólna:

"Beige book" jest analizą opartą na opiniach banków i dyrektorów oddziałów na temat trendów aktywności ekonomicznej.

Raport noszący oficjalną nazwę “Summary of commentary on Current Economic Conditions by the Federal Reserve District” bardziej znany jest jako"Beżowa księga" i podsumowuje informacje z wydziałów i sektorów, które zbiera Bank Rezerw Federalnych od dyrektorów banków i oddziałów.

 

Zgromadzone informacja są oparte na komentarzach, wywiadach oraz opiniach otrzymanych od przedsiębiorców i innych kontaktów spoza Rezerwy Federalnej i dotyczą ogólnego trendu działalności gospodarczej.

 

Ponieważ raport opiera się na opiniach podmiotów reprezentujących rynek, dostarcza świeżego spojrzenia na temat sytuacji ekonomicznej kraju. Może to być traktowane jako raport zaufania oznaczający, że im wyższy poziom zaufania, tym bardziej znaczący poziom inwestycji w przyszłości. Ostatecznie, inwestorzy zagraniczni kierują swój kapitał na rynek amerykański, co powoduje umocnienie amerykańskiej waluty.

 

Częstotliwość publikacji

Raport jest publikowany 8 razy w roku w terminie wyznaczonym na zasadzie rotacji przez Bank Rezerw Federalnych.

12.08.2015 | Puls Rynku - Chiny dalej straszą na rynkach

Wczorajsza dewaluacja juana wywołała mocny blisko 4% spadek chińskiej waluty, co spowodowało duże zawirowanie na globalnych rynkach, a co z tym idzie obniża prawdopodobieństwo wrześniowej podwyżki stóp procentowych w USA. Walka Chin o zwiększenie atrakcyjności lokalnego eksportu może być ryzykiem dla zwiększenia obaw na temat dezinflacji, co wynikałoby z faktu zalania rynku tańszymi chińskimi produktami. Można będzie również zauważyć spadek popytu na produkty importowane między innymi z krajów europejskich, co jest po części powodem wyraźnego spadku indeksów ze starego kontynentu. Tylko w trakcie dwóch ostatnich sesji doszło do ponad 500 punktowego spadku notowań DAXa, który testuje obecnie rejon 1100,00 pkt.

czytaj

02.06.2015 | Puls rynku – Ropa w oczekiwaniu na piątek

Wypowiedź saudyjskiego Ministra ds. Ropy Ali al-Naimi'ego o spodziewanym wzroście światowego popytu na ropę w drugiej połowie roku zaowocowało wczoraj na ropie WTI atakiem na okolice piątkowego szczytu na poziomie 60.60 USD.

czytaj

18.06.2014 | Płytka korekta na palladzie

Strajk pracowników producentów palladu w Republice Południowej Afryki, który trwa już od stycznia, sprawił, że cena tego cennego metalu dotarła do 862.23$ za uncję, czyli poziomu szczytu z lutego 2011r.

czytaj

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij