EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

MetaTrader 5 - Najnowsza technologia inwestowania

Jeżeli stawiasz pierwsze kroki na rynku finansowym przekonasz się, że platforma MetaTrader 5 to proste, intuicyjne narzędzie do handlu, które oferuje  szerokie możliwości inwestowania na rynkach walutowych, surowcowych oraz indeksach giełdowych.

 

Platformę MetaTrader 5 wyróżnia bogata funkcjonalność, która pozwala zarówno początkującym jak i doświadczonym inwestorom na nieograniczone możliwości handlu, analizy cen oraz automatyzacji zawierania transakcji

 

Pobierz MetaTrader 5 | MetaTrader 5

 

 

 

 

 

Twórz i realizuj własne strategie inwestycyjne z MetaTrader 5

 

 • Bieżące ceny rynkowe –  najbardziej aktualne ceny są dostępne w MT5 w tabeli notowań oraz na wykresach poszczególnych instrumentów – otrzymujesz dostęp go globalnego rynku finansowego w czasie rzeczywistym 
   
 • Handel 1 kliknięciem –  dzięki MT5 możesz bardzo szybko złożyć i edytować dogodne dla zlecenia inwestycyjne bez konieczności wielokrotnego potwierdzenia swojej decyzji w odrębnych oknach dialogowych 
   
 • Różne rodzaje zleceń  – do realizacji Twojej strategii inwestycyjnej masz do dyspozycji w MT5 natychmiastowe zlecenia sprzedaży i kupna oraz  6 różnego rodzaju zleceń oczekujących. Warunki otwarcia i zamknięcia pozycji możesz sam z góry zdefiniować, co zwalnia Ciebie z konieczności stałego obserwowania rynków finansowych. Bardziej doświadczeni inwestorzy mogą skorzystać ze zlecenia, w którym w przypadku korzystnej dla nich zmiany notowań rynkowych poziom maksymalnej straty zostanie zmodyfikowany zgodnie z ruchem cen rynkowych pozwalając im zachować osiągnięty już zysk (tzw. trailing stop)
   
 • Informacje i statystyki rachunku transakcyjnego w czasie rzeczywistym – dzięki MT5 masz do dyspozycji bogaty zestaw materiałów i informacji analitycznych, które pozwalają Ci zrozumieć ruchy cen rynkowych i zoptymalizować własne decyzje inwestycyjne, bezpłatny dostęp do notowań bez opóźnień jest jednym z ważnych atutów MT5 na tle platform giełdowych
   
 • Eksport historii transakcji do Excela – intuicyjnie proste i natychmiastowe eksportowanie danych z MT5 do formularzy Excel pozwoli Ci na wykorzystanie funkcji programu kalkulacyjnego do tworzenia własnych raportów, różnorodnych zestawień oraz analizy danych
   
 • Możliwość wyboru spośród wielu języków – MT5 jest najbardziej popularną na świecie platformą transakcyjną, przetestowaną i wykorzystywaną przez miliony aktywnych inwestorów na każdym z kontynentów – dołącz do międzynarodowego grona inwestorów

 


 

Analizuj ceny z MetaTrader 5

 

 

 • W MT5 znajdziesz blisko 80 różnorodnych narzędzi analitycznych - od możliwości wyznaczania prostych linii wsparć/oporów po wybór najbardziej zaawansowanych narzędzi analizy technicznej. W MT5 masz do dyspozycji m.in. techniki Elliota, Fibonacciego czy Ganna
   
 • W MT5 dla każdego instrumentu finansowego możesz skorzystać w prosty i intuicyjny sposób z ponad 2 przedziałów czasowych (m.in. minutowe, godzinowe, dniowe, tygodniowe i miesięczne), które są dostępne dla każdego instrumentu finansowego. Dodatkowo w naszej ofercie znajdziesz wykresy 2 minutowe i 4 godzinne
   
 • Zamień swój ekran  w pulpit inwestycyjny dealera bankowego – dzięki rachunkowi w MT5 uzyskujesz możliwość analizowania do 100 wykresów notowań instrumentów finansowych otwartych jednocześnie
   
 • Platforma inwestycyjna MT5 jest jeszcze bardziej instytucyjne i łatwe konfigurowanie okienek wykresów , schematów kolorów, szablonów i tworzenia własnych indywidualnych profili, które pozwalają na szybką i trafną analizę techniczną
   
 • Każdy z wykresów możesz indywidualnie dopasować w MT5 do swojej strategii inwestycyjnej. W tym celu możesz wykorzystać  wykresy liniowe, słupkowe oraz świece japońskie

 


 

MetaTrader

Rynki finansowe – kwotowania w MetaTrader 5 w czasie rzeczywistym

 

Okno Market Watch pokazuje w czasie rzeczywistym ceny wszystkich instrumentów finansowych, dostępnych na naszej platformie MT5. Dla każdego instrumentu finansowego możesz zobaczyć bieżące ceny transakcyjne, czas ich ostatniej aktualizacji oraz inne użyteczne informacje niezbędne do podjęcie optymalnej decyzji inwestycyjnej. Wszystkie instrumenty finansowe dostępne w MT5 możesz natychmiast wyświetlić klikając w dowolnym miejscu prawym przyciskiem myszy, a następnie, z rozwiniętego menu, wybierając opcję “Pokaż wszystko”.

 


 

Wykresy notowań w MetaTrader5

 

 

Dla użytkowników korzystających z analizy technicznej wykresy notowań instrumentów finansowych w MT5 są podstawą do podejmowania decyzji inwestycyjnych o sprzedaży lub zakupie instrumentu finansowego – wykorzystaj graficzne notowania do poznania pulsu rynku

 

Wykresy notowań instrumentów finansowych w MT5 możesz analizować za pomocą ponad 60 wskaźników, wykresów technicznych oraz innych funkcji analizy technicznej w tym: średnich kroczących, poziomów Fibonacciego, wskaźników Bill Williams, czy fal Elliota.

 

 


 

Okno Terminal MetaTrader 5

 

 

W oknie Terminal MT5 możesz sprawdzić najświeższe i najważniejsze informacje na temat Twojego rachunku transakcyjnego, aby wykorzystać bieżące okazje inwestycyjne do pomnożenia kapitału.

 

Bieżący stan środków na Twoim rachunku oraz charakterystykę otwartych pozycji otwartych na platformie MT5 możesz sprawdzić w zakładce  "Equity", podczas gdy zakładka "Dostępny Depozyt" pokazuje Twoje środki pieniężne dostępne do zawarcia transakcji lub wypłaty. W tym okienku zobaczysz również wszystkie Twoje otwarte pozycje w MT5.

 

MetaTrader 5

 


 

Nawigator

 

Za pomocą oknanawigacji MT5 możliwe jest tworzenie własnych wykresów analizy technicznej  i szybkie poruszanie się pomiędzy rachunkami, np. demo i rzeczywistym. W oknie Nawigator  możesz również wybrać systemy handlu automatycznego. MetaTrader 5 daje możliwość stworzenia dowolnych wskaźników analizy technicznej i skryptów, a dla bardziej zaawansowanych użytkowników również systemów handlu automatycznego -Expert Advisors.

 

 


 

 

MT5Wszechstronność konfiguracji ustawień

 

Wszystkie graficzne elementy platformy MetaTrader 5 możesz dowolnie konfigurować według swoich indywidualnych potrzeb. Kolor, układ wykresów i instrumentów finansowych może być zmieniany i dopasowany do Twoich aktualnych preferencji.

 

Kolory  wykresu możesz zmienić klikając prawym przyciskiem myszki w dowolnym miejscu wykresu a następnie wybierając z rozwijającego się menu opcję „Właściwości”.

 

Możesz również zmienić instrument przedstawiony na wykresie. Zrobisz to poprzez zaznaczenie myszką dowolnego instrumentu w oknie "Rynek", np. EUR USD, a następnie przeciągnięcie go do okna wykresu.

 


 

Historia i funkcje raportowania

 

Platforma inwestycyjna MT5 5 zawiera rozbudowany moduł księgowy, który umożliwia bieżącą obserwację i analizę wszystkich Twoich zleceń  oraz zrealizowanych już transakcji. Pełna transparentność to jeden z ważnych atutów MT5.

 

Zaawansowane opcje raportowania w MT5 umożliwiają wszechstronną analizę zrealizowanych transakcji, łącznie ze wskaźnikami ryzyka, co pozwala zoptymalizować Twoją strategię inwestycyjną. Rozwijaj zlecenia zakończone sukcesem i unikaj błędów z przeslości.

 

MetaTrader | Historia rachunku

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, o co najczęściej pytają inni użytkownicy MetaTrader 5 przejdź do zakładki FAQ.

 

Podstawy obsługi platformy Metatrader 5

 

Instrukcja wideo obsługi platformy Metatrader 5. Wideo przedstawia podstawowe funkcje platformy:

 

 • instalacja i logowanie do platformy
 • personalizacja ustawień
 • rodzajów zleceń i typów ich egzekucji
 • obsługa i analiza różnych rodzajów wykresów
 • odczytywanie danych rachunku takich jak saldo, dostępny depozyt itp.
 • metody otwierania zamykania i modyfikacji zleceń
 • rysowanie formacji analizy technicznej
 • użycie wskaźników analizy technicznej

 


 

 

Wbudowana instrukcja dostępna jest poprzez wcisnięcie klawisza F1 podczas użytkowania platformy.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

Jak mogę dodać na wykres zdarzenia z kalendarza?

 

Opcja dostępna tylko dla platformy MetaTrader5. Zdarzenia ekonomiczne, które mogą wpływać na cenę instrumentu finansowego mogą zostać dodane u dołu wykresu w formie flag. Możesz to zrobić klikając prawym przyciskiem myszy w oknie Terminal, w zakładce Kalendarz i wybierając Pokaż na wykresach.

 

W jaki sposób mogę dowiedzieć się o aktualnych punktach swapowych?

 

Punkty swapowe dla danego instrumentu finansowego są widoczne w dowolnym momencie w oknie Rynek po kliknięciu prawym przyciskiem myszki i wybraniu Specyfikacji.

 

Jak mogę znaleźć aktualny czas handlu na instrumencie finansowym?

 

Czas ostatniej aktualizacji ceny można znaleźć w oknie Rynek w ostatniej kolumnie. Jeśli kolumna nie jest widoczna, można ją uaktywnić naciskając prawym przyciskiem myszki i wybierając  Kolumny, a następnie Czas.

 

Jak można zmienić tło wykresu?

 

Zmodyfikować tło wykresu możesz klikając prawym przyciskiem myszki na wykresie, następnie wybierając opcję Właściwości, a następnie wybierając odpowiadające Ci kolory w pojawiającym się oknie.

 

Czym jest handel automatyczny i strategie?

 

Funkcje te są używane przez bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy potrafią korzystać z oprogramowania dającego możliwość tworzenia własnych wskaźników, skryptów lub strategii, które mogą być używane w handlu automatycznym (automatic trading).

 

Gdzie mogę znaleźć historię moich działań na platformie?

 

Wszystkie zdarzenia związane z handlem i działaniami na platformach MetaTrader5 i Metatrader4 możesz znaleźć w oknie Terminal, w zakładkach Historia rachunku i Dziennik. Raport możesz wygenerować klikając prawym przyciskiem myszki w oknie Historia rachunku i wybierając Zapisz raport.

 

Gdzie mogę znaleźć  informację na temat wszystkich aplikacji na MetaTrader5?

 

Informacje dotyczące platformy można uzyskać wybierając zakładkę Pomoc  w górnym menu a następnie wybierając Tematy pomocy lub naciskając klawisz F1.

 

Jak mogę przelać środki z rachunku transakcyjnego na rachunek osobisty?

 

Wolne środki można wypłacić zlecając taką dyspozycję telefonicznie lub mailowo.

 

Gdzie mogę sprawdzić wielkość spreadu (zakres kwotowań) instrumentu finansowego?

 

Opcja dostępna dla platformy MetaTrader5. Spread można zobaczyć w oknie Rynek w kolumnie Spread. Spread jest różny dla różnych instrumentów finansowych. Jeżeli kolumna Spread nie jest domyślnie widoczna w oknie Rynek, można ją aktywować naciskając prawy przycisk myszki, a następnie wybierając Kolumny, a potem Spread.

 

Kto jest odpowiedzialny za zarządzanie oraz rozwój platform MetaTrader?

 

Platformy transakcyjne MetaTrader zostały stworzona przez firmę MetaQuotes Software, z którą współpracujemy w kwestii zarządzania systemem i jego dalszego rozwoju.

 

Gdzie mogę znaleźć informację o wielkości otwartych pozycji?

 

Wielkość otwartych pozycji w poszczególnych walutach oraz stosowny wykres można znaleźć w oknie Terminal, w zakładce Aktywa.

 

Jak mogę zmienić ustawienie okien oraz paska narzędzi platformy transakcyjnej?

 

Okna platformy transakcyjnej można dostosować wybierając opcję Widok z górnego menu, a następnie wybierając pożądane okna i paski narzędzi.

 

Jak mogę ustawić powiadomienia o cenie na platformie (alert cenowy)?

 

Powiadomienia o cenie możesz ustawić wybierając okno Terminal, zakładkę Uwagi (dla MetaTrader5) lub Alarmy (dla MetaTrader4), a następnie klikając prawym przyciskiem myszki i wybierając Utwórz, gdzie możesz ustawić kryteria dla nowego powiadomienia.

 

Jak mogę ustawić język na platformie?

 

Język można ustawić w górnym menu naciskając Widok, a następnie wybierając Languages.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij