EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Sposoby wyjścia z transakcji

Praktyczna wskazówka

Platformy MetaTrader mogą także zamknąć transakcję automatycznie. Może to nastąpić w wyniku realizacji zlecenia Stop Loss lub Take Profit albo mechanizmu Stop Out.

Otwarta pozycja może być zamknięta ręcznie na platformie MetaTrader w dowolnym momencie pod warunkiem, że inwestor jest zalogowany na rachunku i rynek, na którym oparty jest dany instrument jest otwarty.


Załóżmy, że inwestor chce zamknąć otwartą pozycję na EURUSD. Aby to zrobić, może wybrać jedną z następujących opcji:

  • Kliknąć na otwartej pozycji (oprócz kolumn  „S/L” i „T/P”, które mają inne zastosowanie) widocznej w okienku „Narzędzia” w dolnej części obszaru roboczego platformy;
  • Znaleźć  i kliknąć na symbol pary EURUSD w oknie Market Watch w lewej górnej części platformy;
  • Nacisnąć klawisz F9 i wybrać symbol EURUSD w polu “Symbol”, w górnej części okna.

metatrader | zamykanie pozycji | zamykanie zlecen

 

Następnie na ekranie inwestor zobaczy takie samo jak wcześniej okno, ale z jedną zasadniczą różnicą. W dolnej części okna pojawi się nowy żółty przycisk z napisem “Zamknij…”. Naciśnięcie go rozpoczyna proces zamykania pozycji. Alternatywnie, inwestor może także zamknąć długą pozycję naciskając przycisk “Sprzedaż po rynkowej” na tym samym instrumencie. Odpowiednio, dla krótkiej pozycji, naciskając przycisk „Kup po rynkowej”.
 

W momencie gdy transakcja jest zamknięta, platforma transakcyjna pokazuje potwierdzenie transakcji. W tym samym czasie zamknięta pozycja znika z okna „Tollbox” w dolnej części ekranu, natomiast jest  widoczna w historii rachunku (zakładka “Historia” w oknie “Narzędzia”). Więcej informacji o tym jak czytać historię rachunku można znaleźć w części: Informacja o rachunku

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij