EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Zlecenie Take Profit ustawia się podobnie jak zlecenie Stop Loss

Praktyczna wskazówka:

Zlecenie Take Profit dla długiej pozycji zostanie aktywowane gdy cena Bid osiągnie zdefiniowany poziom. Dla krótkiej pozycji aktywacja następuje przy cenie Ask.

 

Aby ustawić zlecenie Take Profit dla otwartej pozycji, można kliknąć podwójnie  lewym klawiszem myszki w kolumnie S/L czy T/P otwartej pozycji. Inna metoda to kliknięcie prawym klawiszem myszki na otwartej pozycji i wybranie opcji “Modyfikuj lub usuń” z rozwijającego się menu. W wyniku tej operacji, pojawi się to samo okno co w przypadku zlecenia Stop Loss. Aby ustawić nowy Take Profit jako konkretną cenę należy wpisać zakładaną cenę w pole „Take Profit”. Ustawienie nowego Take Profit w punktach w stosunku do ceny bieżącej możliwe jest dzięki wypełnieniu pola „Punkty” po prawej stronie okna.

 

W praktyce wygląda to następująco: załóżmy, że Inwestor ma otwartą długą pozycję na parze EURUSD, bieżąca cena Bid znajduje się na poziomie 1.2420 natomiast Ask na poziomie 1.2422. Inwestor może:

  • Ustawić Take Profit po zdefiniowanej cenie np. 1.2500 – jeśli oczekuje wzrostu ceny do 1.2500  a następnie spadku do bieżącego poziomu. [screenshot].
  • Zakładać, że pozycja powinna przynieść zyski w punktach. Przy ww. scenariuszu oznacza to zysk w wysokości 80 punktów. Wartość tą (80) należy wprowadzić w pole „Punkty” po prawej stronie okna.

 

Jeśli nowy Take Profit jest zdefiniowany poprawnie, przycisk “Modyfikuj…” powinien stać się aktywny. Naciskając przycisk, nowe zlecenie Take Profit zostanie potwierdzone i pojawi się w informacji o pozycji w oknie Narzędzia w dolnej części platformy.

 

take profit | metatrader

 

Gdy przycisk „Modyfikuj…” nie jest aktywny, prawdopodobnie parametry nowego zlecenie Take Profit nie są wprowadzone poprawnie. Aby poprawnie ustawić Take Profit, powinny  zostać spełnione następujące warunki:

 

  • Dla długiej pozycji – jeśli Take Profit jest ustawiony jako określona cena, to powinna być ona wyższa niż bieżąca cena rynkowa;
  • Dla krótkiej pozycji – jeśli Take Profit jest ustawiony jako określona cena, to powinna być ona niższa niż bieżąca cena rynkowa.

 

 

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij