EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Co to jest kontrakt na różnice kursowe?

kontrakt na różnice kursowe (CFD) to instrument finansowy będący w obrocie na rynku pozagiełdowym, opierający się na walutach lub towarach. Kontrakt na różnice kursowe daje takie same możliwości jak faktyczne posiadanie instrumentu bazowego (z wyjątkiem prawa głosu w przypadku akcji).

Czy krótka pozycja jest związana z horyzontem czasowym inwestycji?

częstym błędem jest utożsamianie pojęcia „krótkiej pozycji” z horyzontem czasowym transakcji. Chociaż nazwa może być myląca, ważne jest aby pamiętać, że „krótka pozycja” odnosi się do kierunku handlu – sprzedaży.

Czy rachunek demo jest za darmo?

Rachunki demo są wolne od opłat i zaleca się korzystanie z nich w celu nabrania doświadczenia na rynku finansowym.

Czym jest spread?

Spread to różnica pomiędzy ceną Bid i Ask. Spread jest mierzony w punktach. Zazwyczaj najbardziej popularne instrumenty mają najniższe spready, ze względu na dużą płynność odzwierciedloną wysokim zainteresowaniem Inwestorów.

Czym są punkty swapowe?

Punkty swapowe to wartość dodawana do lub odejmowana od otwartej, przez noc, pozycji na instrumencie CFD. Odzwierciedlają one różnice pomiędzy stopami procentowymi i innymi kosztami związanymi z walutami w danej parze walutowej.

Jak funkcjonuje dźwignia finansowa?

Dźwignia finansowa pozwala na zawieranie transakcji o stosunkowo wysokich wartościach nominalnych deponując jedynie ich część jako depozyt zabezpieczający.

Jak mogę sprawdzić bieżącą wartość punktów swapowych?

wartości punktów swapowych są umieszczone w Tabeli punktów swapowych, na naszej stronie internetowej, w dziale Regulacje. Ponadto, można je sprawdzić we właściwościach każdego instrumentu finansowego dostępnego na platformach MetaTrader (klikając prawem przyciskiem myszki w oknie Rynek a następnie wybierając opcję Właściwości).

Jak mogę zabezpieczyć otwartą pozycje przed nieprzewidywalnymi stratami?

Zlecenia Stop Loss oraz zlecenia typu Limit dają możliwość ochrony otwartych pozycji w przypadku niekorzystnych zmian rynkowych.

Jak zobaczyć wszystkie instrument dostępne na platformach transakcyjnych HighSky?

Wszystkie instrumenty na platformach MetaTrader można zobaczyć klikając prawym przyciskiem myszki w dowolnym miejscu w oknie Rynek i wybierając z rozwijanego menu “Pokaż wszystko” .

Jaka jest różnica pomiędzy oferowanymi przez was instrumentami CFD a instrumentami rynku giełdowego?

Występuje wiele różnic pomiędzy kontraktami na różnice kursowe a instrumentami giełdowymi. Podstawowa jest taka, że instrumenty CFD są zdecentralizowanymi, pozagiełdowymi instrumentami. Niektórymi z nich, jak w przypadku walut, można handlować 24 h na dobę.

Jakimi instrumentami mogę handlować w HighSky?

Kontrakty na różnice kursowe są elastyczne w odniesieniu do instrumentów bazowych dostępnych dla Klientów, którymi mogą być np.: euro kwotowane w dolarze, złoto, ropa czy też indeksy giełdowe. Dzięki platformie dostarczanej przez HighSky Inwestor może handlować tego rodzaju instrumentami.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij