EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

AUDNZD - wyjście z zakresu wahań

Dodano: 30.05.2014

 

Widoczne na powyższym wykresie pomarańczowe prostokąty uwidaczniają podobieństwo ostatnich korekt jeśli chodzi o zasięg. W dniu wczorajszym otrzymaliśmy dane odnośnie wydatków kapitałowych przedsiębiorstw i to ustawiło całą sesję, doprowadzając w ostateczności do wybicia się ceny ponad wyznaczony wcześniej zakres. Dopóki ten ruch nie zostanie potwierdzony dalszym wzrostem, należy uważać, ponieważ możliwy jest powrót, który byłby w takiej sytuacji bardzo negatywnym sygnałem.

 

 

W bliższej perspektywie widać, że takie zachowanie mogłoby być końcem korekty, która trwa od końca stycznia tego roku. Struktura tego ruchu to klasyczne a-b-c z równymi falami „a” oraz ”c”. Realizacją scenariusza zakładającego powyższą prawidłowość, byłoby zejście ceny poniżej niemal dwudziestoletniego wsparcia znajdującego się przy 1.0500 (zielona linia). Co prawda na chwilę obecną z uwagi na czynniki fundamentalne, silny spadek poniżej tego poziomu jest raczej to mało prawdopodobny, ale nieznaczne poprawienie styczniowego dna jest jak najbardziej realna perspektywą.

 

Drugi scenariusz zakłada, że obecnie znajdujemy się w najdynamiczniejszej fazie, trzeciej fali nowego trendu wzrostowego. Wskazuje na to silne przebicie kwietniowych szczytów i potwierdzenie siły byków podczas powrotu do górnej linii trendu kanału spadkowego (niebieski) z początku maja, od której cena się wtedy odbiła. Potwierdzeniem tego scenariusza będzie ruch ponad opór przy 1.1194, gdzie mamy dołki z drugiej połowy 2013r.

 

Najbliższe dni mogą okazać się kluczowe, ponieważ zniwelowanie wczorajszego wzrostu najprawdopodobniej oddali perspektywę aprecjacji dolara australijskiego w porównaniu do nowozelandzkiego. Żeby tego dokonać, niedźwiedzie muszą działać szybko by wczorajszy ruch robił wrażenie fałszywego wybicia. Jeżeli nic takiego się nie stanie, wzrośnie szansa na dalsze umocnienie się pary AUDNZD z uwagi na interpretowanie braku powrotu jako nieobecność podaży lub skuteczną walkę popytu nad wcześniejszymi szczytami.

 

Adam Zadrożny
HighSky Brokers

 

Zawartość tego opracowania zawiera jedynie osobiste opinie pracowników HighSky Brokers i w żadnym przypadku nie może być traktowana jako rekomendacja zakupu, sprzedaży bądź też utrzymywania otwartych pozycji na jakichkolwiek instrumentach finansowych oferowanych przez HighSky Brokers lub też innych zleceń związanych z tymi instrumentami finansowymi.
HighSky Brokers nie udziela porad inwestycyjnych czy rekomendacji i niniejsze opracowanie nie może być w ten sposób traktowane. Pracownik, który przygotował niniejsze opracowanie posiada dostęp do informacji dotyczących transakcji i zleceń klientów oraz otwartych pozycji na poszczególnych instrumentach finansowych. Decyzje inwestycyjne klienta są podejmowane na jego własną odpowiedzialność oraz ryzyko. Informacje przedstawione w tym opracowaniu są przeznaczone tylko dla klientów oraz potencjalnych klientów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

29.05.2014 | Dyskontowanie decyzji EBC

Przewidywanie przez uczestników rynku przyszłych, możliwych zdarzeń ze strefy wspólnej waluty oraz reagowanie na publikowane dane z USA, powoduje spadek notowań EURUSD.

czytaj

28.05.2014 | Zatrzymanie wzrostów na ropie

Maj był miesiącem, w którym cena ropy stabilnie rosła, zmniejszając w ten sposób prawdopodobieństwo powrotu do niebieskiej, długoterminowej linii trendu. Daje to szanse na dalsze umacnianie się omawianego surowca, choć w tej chwili na drodze do realizacji tego scenariusza stanęły pewne przeszkody.

czytaj

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij