EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Trójkąt symetryczny - formacja kontynuacji trendu

Praktyczna wskazówka

W przeciwieństwie do wielu podobnych formacji, trójkąty symetryczne mogą być tworzone bez wyraźnie widocznego trendu.

Rodzaj wykresu: Słupkowy i świecowy

Dotyczy: Kontynuacji

Znaczenie: Wysokie

 

 

Trójkąty symetryczne są ciekawymi formacjami z tego powodu, że mogą udzielić ważnych wskazówek inwestorom.Formacja ta łączą w sobie trójkąt zwyżkujący i zniżkujący. Podczas gdy trójkąty zwyżkujące i zniżkujące tworzone są podczas trendu wzrostowego lub spadkowego, to w przypadku trójkątów symetrycznych nie jest konieczne występowanie widocznego trendu.

 

symmetric triangle

 

Formacja trójkąta symetrycznego tworzą się kiedy inwestorzy są coraz bardziej niezdecydowani a zmienność jest coraz mniejsza. Na wykresie, taka sytuacja jest zobrazowana jako grupa lokalnych punktów maksymalnych – każdy położony niżej od poprzedniego oraz grupa punktów minimalnych – każdy położony wyżej od poprzedniego. Aby trójkąt symetryczny był poprawnie skonstruowany, muszą występować co najmniej 2 lokalne punkty maksymalne i 2 lokalne punkty minimalne – nie jest rzadkością zobaczyć trójkąt z 6 punktami, 3 maksymalnymi i 3 minimalnymi.

 

Jak korzystać z trójkąta symetrycznego w celu prognozowania potencjalnych zmian cen

Czasami, jeśli trójkąt symetryczny jest poprawnie skonstruowany , można użyć najpierw pierwszego punkt w najszerszej części trójkąta aby narysować prostą linię, aż dotknie ona linii wsparcia. Ta linia/odległość może być później stosowana przy przełamaniu formacji.Zasięg tej nowej linii stanowi ruch cenowy który można czasami zaobserwować po wybiciu z formacji trójkąta symetrycznego.

 

Jak tego używać w MetaTrader 5:

  • Trójkąt można narysować na wykresie poprzez połączenie dwóch linii trendu.
  • Linię trendu można narysować poprzez kliknięcie na ikonce „Rysuj linię trendu” z okna głównego lub poprzez wybranie „Wstaw -> Obiekt -> Rysuj linię trendu”.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij