EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Ichimoku Kinko Hyo jest wymyślnym i egzotycznym wskaźnikiem, który identyfikuje trend rynkowy oraz jego potencjalne zmiany.

Praktyczna wskazówka

Wskaźnik Ichimoku Kinko Hyo może wydawać się skomplikowany, jednak z odrobiną doświadczenia dostarcza kompleksowe informacje na temat danego instrumentu finansowego.

Ichimoku to słowo z pochodzenia japońskiego oznaczające „jeden wzrok”, ponieważ na podstawie tego wskaźnika można dotrzeć do bardziej dogłębnych informacji bez posiłkowania się dodatkowymi danymi. . Ichimoku Kinko Hyo uwzględnia 5 linii: Tenkan-sen, Kijun-sen, senkou span A, senkou span B oraz chikou span.

 

Ichimoku kinko hyo, trend, indicator, explanation

 

Linia Tenkan-sen jest obliczana jako średnia wartość  najwyższej i najniższej ceny z ostatnich 9 okresów. Może to być zinterpretowane jako standardowa krótkoterminowa średnia ruchoma.

 

Linia Kijun-sen jest bardziej linią średnioterminową obliczaną jako różnica najniższego dołka i najwyższego szczytu, a następnie otrzymana wartość dzielona jest przez dwa. Stosowany wzór jest identyczny do Tenkan-Sen z różnicą zastosowanego okresu. Tenkan-Sen jest krótkoterminowym wskaźnikiem, podczas gdy Kijun-Sen bazuje na dłuższych okresach.

 

Senkou Span A jest wskaźnikiem Ichimoku Kinko Hyo i oblicza punkt środkowy pomiędzy Tenkan-Sen a Kinjun-Sen. Stosuje się go aby wskazać linie oporu i wsparcie, a dodatkowo jest zawsze przedstawiona z Senkou span B. Łącznie  linie te mogą wskazywać przyszłe ruchy cenowe, a co najważniejsze skrzyżowanie obu linii wskazuje na zmiany trendu. Kiedy Senkou span A jest powyżej lub poniżej Senkou span B, będzie to wskazywało odpowiednio na trend wzrostowy bądź spadkowy.. Senkou span B jest uznawany za  najwolniejszy element tego wskaźnika ze względu na liczbę stosowanych okresów, np. 52.

 

Ostatni element wskaźnika Ichimoku Kinko Hyo to Chikou span. Polega on na wykreśleniu ceny zamknięcia z 26-ego okresu wcześniej. Działa więc jako mechanizm z opóźnienieniem, w którym bieżący wykres jest zamieniany na wykres liniowy z „przesunięciem” w lewą stronę o 26 okresów.

 

Jak je używać w MetaTrader 5:

+ W menu MT5 należy wybrać „wstaw – wskaźniki  – trend – Ichimoku Kinko Hyo”
+ Należy ustalić okres dla linii Tenkan Sen (krótkoterminowa), Kijun Sen (średnioterminowa) oraz Senkou span B (długoterminowa). Domyślne wartości to 9, 26 i 52
+ Ichimoku Kinko Hyo zostanie automatycznie wprowadzone przez MetaTrader5 na wykresie cen

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij