EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Trend jest kluczowym zagadnieniem w analizie technicznej rynku finansowego, gdyż wielu inwestorów jest zgodnych, że trend jest „Twoim przyjacielem”

Zasada ogólna

Skuteczna identyfikacja aktualnego trendu rynkowego oraz momentu jego odwrócenia jest jednym z kluczowych czynników w inwestycjach opartych na analizie technicznej i nie jest ona łatwym zadaniem.

Pojęcie trendu ma podstawowe znaczenie dla właściwej interpretacji i stosowania analizy technicznej. Zasadniczo, cel stosowania większość instrumentów spośród wszystkich narzędzi analizy technicznej jest związany z bieżącym trendem rynkowym - czasem celem jest identyfikacja kierunku bądź momentu odwrócenie trendu.

 

trend analysis

 

Inne narzędzia skupiają się na pomiarze dynamiki oraz siły tendencji rynkowej. Niemniej jednak, trend zawsze pozostaje w centrum uwagi analizy technicznej.

 

Trend, jeśli chodzi o rynek finansowy jest rozumiany jako ogólny kierunek zmian cen instru-mentów finansowych. Oznacza to, że mogą występować trendy horyzontalne (boczne), rosnące i spadkowe. Z tego względu, że ceny nie podążają w prostej linii (raczej skaczą) to ogólny kierunek fal cen jest przedmiotem analiz trendu.

 

moving averages, technical analysis

 

Wiele wskaźników analizy technicznej zostało stworzonych w celu identyfikacji kierunku trendu rynkowego, od tych najprostszych po skomplikowane narzędzia statystyczne. Naj-bardziej popularne wskaźniki trendu są często oparte na średniej lub innych instrumentach statystycznych, takich jak np. odchylenia standardowe. Mogą być one połączone z krótko-lub długoterminowymi średnimi w celu wygenerowania sygnału kupna lub sprzedaży, tak jak w przypadku średniej kroczącej. Inne bardziej skomplikowane wskaźniki trendu stosują krótko-, średnio- oraz długoterminowe średnie w celu wygenerowania sygnału, pokazania kierunku trendu i/lub zmian trendu.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij