EURUSD 1.1330 USDJPY 113.46 USDCAD 1.3377 EURCZK 25.844 USDCZK 22.805 EURPLN 4.2958 USDPLN 3.7919
EURUSD 1.1330 USDJPY 113.46 USDCAD 1.3377 EURCZK 25.844 USDCZK 22.805 EURPLN 4.2958 USDPLN 3.7919

Otwórz rachunek demo

Otwórz rachunek demo

Odbierz darmowego ebooka.

Sprawdź platformę!

Sprawdź platformę!

Odbierz darmowego ebooka.

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Bonus do każdego depozytu

Bonus do każdego depozytu

Odbierz dodatkowe 10%

Trend jest kluczowym zagadnieniem w analizie technicznej rynku finansowego, gdyż wielu inwestorów jest zgodnych, że trend jest „Twoim przyjacielem”

Zasada ogólna

Skuteczna identyfikacja aktualnego trendu rynkowego oraz momentu jego odwrócenia jest jednym z kluczowych czynników w inwestycjach opartych na analizie technicznej i nie jest ona łatwym zadaniem.

Pojęcie trendu ma podstawowe znaczenie dla właściwej interpretacji i stosowania analizy technicznej. Zasadniczo, cel stosowania większość instrumentów spośród wszystkich narzędzi analizy technicznej jest związany z bieżącym trendem rynkowym - czasem celem jest identyfikacja kierunku bądź momentu odwrócenie trendu.

 

trend analysis

 

Inne narzędzia skupiają się na pomiarze dynamiki oraz siły tendencji rynkowej. Niemniej jednak, trend zawsze pozostaje w centrum uwagi analizy technicznej.

 

Trend, jeśli chodzi o rynek finansowy jest rozumiany jako ogólny kierunek zmian cen instru-mentów finansowych. Oznacza to, że mogą występować trendy horyzontalne (boczne), rosnące i spadkowe. Z tego względu, że ceny nie podążają w prostej linii (raczej skaczą) to ogólny kierunek fal cen jest przedmiotem analiz trendu.

 

moving averages, technical analysis

 

Wiele wskaźników analizy technicznej zostało stworzonych w celu identyfikacji kierunku trendu rynkowego, od tych najprostszych po skomplikowane narzędzia statystyczne. Naj-bardziej popularne wskaźniki trendu są często oparte na średniej lub innych instrumentach statystycznych, takich jak np. odchylenia standardowe. Mogą być one połączone z krótko-lub długoterminowymi średnimi w celu wygenerowania sygnału kupna lub sprzedaży, tak jak w przypadku średniej kroczącej. Inne bardziej skomplikowane wskaźniki trendu stosują krótko-, średnio- oraz długoterminowe średnie w celu wygenerowania sygnału, pokazania kierunku trendu i/lub zmian trendu.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij