EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Analiza techniczna interpretacja wykresów.

Analiza techniczna służy identyfikacji trendu na rynku finansowym oraz przewidywaniu przyszłych zmian kursów. Żeby to osiągnąć inwestorzy mają do swojej dyspozycji wiele narzędzi, takich jak formacje cenowe, oscylatory czy inne rodzaje analiz jak Fibonacciego lub Ganna.

 

 

Formacjetechnical analysis

 

Formacje stanowią najprostsze i najbardziej intuicyjne instrumenty do stosowania na wykresie dla potrzeb analizy technicznej.

 

Są używane  w celu identyfikacji zarówno trendu jak i  jego odwrócenia, przy czym  jedno z trudniejszych zadań to prognozowanie zasięgów –  czytaj więcej na ten temat.

 

 

Oscillators

 

Oscylatory wraz z formacjami  dają duże możliwości inwestorom.

 

O ile formacje mają na celu identyfikację trendu i potencjalnych zmian, oscylatory starają się pokazać dynamikę zmian cenowych , tj. siłę tych zmian – próbując odpowiedzieć na pytania jak silny jest bieżący trend  –  czytaj więcej na ten temat.

 

 

Gann

gann analysis

 

Analiza stworzona przez W.D. Ganna, opiera się na  fundamentach z zakresu prawa naturalnego, prawie wibracji oraz formacji geometrycznych takich jak kwadrat, trójkąt oraz  koło - czytaj więcej na ten temat.

 

 

 

 

 

fibonacciFibonacci

 

Często stosowane analizy Fibonacciego opierają się na tzw. złotej liczbie lub Φ (Phi), która jest liczbą nieskończoną, rozpoczynającą się jako: 1.6180339...

 

Na podstawie tej liczby Fibonacci stworzył liczne zależności, które mogą być wykorzystane do obliczenia poziomu cenowego lub odcinka czasowego – tj. momentów, w których można zaobserwować gwałtowne zmiany cenowe - czytaj więcej na ten temat.

 

 

Bill Williams

 

awesome bill williams

Metody analizy technicznej Billa Williamsa są oparte na teorii chaosu oraz psychologii. Według niego zyski z handlu są określone psychologią i praktycznie każdy może osiągać zyski.

 

Idąc dalej wg jego teorii, analiza techniczna czy nawet fundamentalna nie są dobrymi mechanizmami do podejmowania decyzji, ponieważ nie opierają się na rzeczywistym rynku - czytaj więcej na ten temat.

 

 

Elliot waves Fale Elliotta

 

Teoria Fal Elliotta jest czasem uważana za kontrowersyjną w środowisku praktyków nawet podczas analizy tego samego wykresu.

 

Podstawowym elementem teorii fal Elliotta jest założenie, że korzystając z fali impulsu bądź korekty, każdy powinien móc zidentyfikować trend oraz moment  jego odwrócenia. Razem z analizą Fibonacciego, można uzyskać informację o potencjalnych cenach docelowych - czytaj wiecej na ten temat.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij