EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Chcę używać analizy technicznej. Potrzebuje do tego specjalnego programu?

Nie, wystarczy użyć jednej z naszych platform MetaTrader a wszystko czego potrzebujesz znajdziesz właśnie tam: od różnych wykresów, poprzez liczne narzędzia jak poziomy Fibonacciego czy analiza Ganna, do możliwości stworzenia własnych systemów handlu automatycznego. Wszystko jest dostępne za darmo na naszej platformie.

Chciałbym się nauczyć handlować, od czego mam zacząć?

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z podstawowymi informacjami dostępnymi na naszej stronie, które pokazują jak handlować oraz co wpływa na ceny. Następnie należy otworzyć darmowy rachunek demo aby obserwować zmienność walut, towarów i innych instrumentów finansowych oraz zobaczyć jak informacje wpływają na ich ceny. Dodatkowo, za pomocą tego rachunku można dowiedzieć się, jak działają oscylatory i inne narzędzia – wszystko za darmo, bez kosztów. Jeśli poczujesz się pewniej, możesz otworzyć rachunek rzeczywisty bez konieczności pobierania dodatkowej aplikacji.

Co więcej oferują wykresy japońskie niż normalne wykresy słupkowe?

Wykresy świecowe (japońskie) są w istocie bardzo podobne do wykresów słupkowych, jednak dostarczają szybkiej informacji o tym, czy obserwowany jest wzrost czy spadek, gdyż korpusy świec są reprezentowane kolorami. Więcej informacji można znaleźć w naszej części dedykowanej wykresom.

Czy analiza techniczna jest wystarczająca do handlu, czy potrzebne są inne narzędzia do skutecznego handlu?

Skuteczny handel zależy w dużej mierze od indywidualnej strategii inwestora. Zazwyczaj inwestorzy łączą analizę techniczną i fundamentalną w poszukiwaniu najbardziej odpowiadających im strategii. Szeroki wybór narzędzi potrzebnych do skutecznego handlu za pomocą analizy technicznej dostępny jest na platformach transakcyjnych MetaTrader.

Czy istnieje narzędzie pokazujące jaka była średnia cena dowolnego instrumentu w danym momencie była średnia cena

Czasami inwestorzy są zainteresowani średnimi cenami instrumentów dla określonych okresów, np. dla ostatnich 9 czy 50. Istnieje wiele narzędzi pokazujących lub wykorzystujących średnią. Najpopularniejszym jest średnia krocząca. Informacje o niej można znaleźć w części dotyczącej wskaźników trendu.

Czy oscylatory mogą dawać sygnały kupna i/lub sprzedaży?

Istnieje kilka oscylatorów, które mogą dawać sygnały kupna/sprzedaży, np. średnia krocząca lub Awesome Oscillator. Prosimy odwiedzić sekcję poświęconą poszczególnych oscylatorom, w której można się dowiedzieć, jak tworzą się te sygnały.

Czy występują formacje, które mogą pomagać prognozować ceny?

Formacje stanowią graficzne narzędzia które wspomagają identyfikację trendu, natomiast niektóre mogą podawać również wskazówki na temat potencjalnych cen. Przykładem formacji, która może dostarczyć takich informacji, jest trójkąt symetryczny.

Czym jest Analiza Techniczna?

Analiza techniczna to metoda obserwacji wykresów cen historycznych, w celu identyfikacji trendu rynkowego oraz momentu jego potencjalnej zmiany. W analizie technicznej występują liczne narzędzia stworzone w celu identyfikacji zmiany cen oraz innych warunków rynkowych.

Jak w handlu można stosować poziomy Fibonacciego?

Poziomy Fibonacciego są to narzędzia opierające się na analizie Fibonacciego. Metoda ta pozwala inwestorowi ustalić potencjalne poziomy wsparcia i oporu dla danego instrumentu. Połączona z falami Elliotta , może być używana do znalezienia potencjalnych poziomów cenowych. Aby dowiedzieć się więcej o poziomach Fibonacciego zapraszamy do części poświęconej analizie Fibonacciego.

Na czym opiera się analiza Ganna?

Analiza Ganna została stworzona przez Williama Delberta Ganna. Opiera się na prawie naturalnym, proporcjach geometrycznych i w końcu prawie wibracji opracowanym przez samego Ganna. Pierwszy element analizuje naturę ludzką oraz moralne postępowanie; jako formy geometryczne stosował koło, kwadrat oraz trójkąt do prognozowania ceny. Prawo wibracji natomiast opiera się na założeniu, że każdy instrument posiada własny ruch (wibrację) a kiedy ona jest w równowadze, ceny kierują się w jedną stronę tworząc trend. Więcej informacji można znaleźć w naszej części dotyczącej analizy Ganna

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij