EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Stworzony przez Billa Williamsa Alligator Oscillator jest wskaźnikiem trendu, który opiera się na cyklu życia znanego zwierzęcia.

Praktyczna wskazówka:

Lepsze wyniki można osiągnąć, gdy wskaźnik stosuje się równocześnie z Gator indicator

Wskaźnik Alligator Oscillator jest metodą łączącą średnie kroczące z geometrią fraktali oraz dynamiki nieliniowej. Ten wskaźnik uwzględnia trzy linie wprowadzone na wykresie cen. Te linie odpowiadają różnym średnim kroczącym a domyślnie występują w kolorach niebieskim, czerwonym i zielonym.

 

alligator, Bill Williams, sleep, hunger, satisfaction, indicator

 

Pierwsza niebieska linia nosi nazwa szczęka aligatora i stanowi ona średnią kroczącą z 13 okresów, przesuniętą do przodu o 8 okresów. Druga, czerwona linia to zęby aligatora, która jest średnią kroczącą z 8 okresów przesunięta do przodu o 5 okresów. Ostatnia, zielona linia to wargi aligatora, która jest średnią krocząca z 5 okresów przesunięta do przodu o 3 okresów.

 

Interpretacja wskaźnika Alligator Oscillator jest nieco obrazkowa, ale oferuje jasny obraz aktualnej sytuacji na rynku. Opiera się na trzech wybranych cyklach dnia aligatora: sen, głód oraz satysfakcja.

 

  • Sen - występuje w momencie, gdy aligator śpi (lub idzie spać) - trzy średnie kroczące zaczynają się na siebie nakładać co oznacza, że odległość między nimi się zmniejsza, sugerując, że trend jest kontynuowany.
  • Głód - występuje po przebudzeniu, a więc w momencie gdy średnie kroczące zaczynają się rozchodzić (tzn. odległość między nimi się zwiększa), co oznacza, że na rynku nie ma wyraźnego trendu.  Im dłużej aligator znajduje się w cyklu głodu, tym bardziej prawdopodobne jest, nastąpi wybicie i zapoczątkowany zostanie nowy trend.
  • Satysfakcja - występuje po jedzeniu, ale przed spaniem, tzn. w okresie gdy trzy linie są oddzielone od siebie przez pewien czas, ale powoli zaczynają się nakładać. Ten cykl określa okres od momentu gdy trend nie jest wyraźnie zarysowany do jego pełnej widoczności.

 

Jak je używać w MetaTrader 5:

  • W menu MT5 należy wybrać „Wstaw – Wskaźniki  – Bill Williams – Alligator Oscillator”.
  • Alligator Oscillator zostanie automatycznie stworzony przez MetaTrader 5 na wykresie cenowym.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij