EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Dla początkujących

Dla początkujących

Jak grać na Forex

Wskaźnik AC jest stworzony aby prognozować sygnały wygenerowane przez Awesome Oscillator

Praktyczna wskazówka:

Sygnały dostarczone przez Accelerator Oscillator mogą być filtrowane, a wyniki ulepszane za pomocą innych wskaźników analizy technicznej.

Wskaźnik AC został stworzony przez Billa Williamsa jako rozszerzenie analizy wskaźnika  Awesome Oscillator.Reprezentuje on różnicę pomiędzy Awesome Oscillator, a pięciookresową średnią kroczącą wskazując na prędkość zmian Awesome Oscillator, co może być przydatne przy zidentyfikowaniu zmiany trendu, zanim odwrócenie tendencji zostanie wskazane przez Awesome Oscillator.

 

ac, accelerator, oscillator, bill williams, movement

 

Interpretacja wskaźnika AC opiera się na następujących zasadach: jeśli AC znajduje się powyżej linii przewodniej, uznaje się, że prędkość będzie kontynuowana w trendzie wzrostowym. Ta sama zasada występuje dla trendu spadkowego, w przypadku gdy AC znajduje się poniżej linii przewodniej.

  • Sygnał wzrostu cen jest potwierdzony dwoma występującymi jedna po drugiej zielonymi kreskami, podczas gdy AC znajduje się powyżej linii przewodniej.
  • Oznaka spadku cen jest potwierdzona dwoma czerwonymi kreskami (jednej po drugiej), podczas gdy AC znajduje się poniżej linii przewodniej.


Inne bardziej agresywne podejście do interpretacji wskaźnika AC, to przyjęcie strategii zajmowania odwrotnej pozycji do tego, jak kształtują się kreski, to znaczy zajęcie długiej pozycji w momencie gdy AC znajduje się poniżej linii przewodniej i odwrotnie - w momencie AC znajduje się powyżej linii przewodniej. Optymalnie powinno nastąpić potwierdzenie w postaci kolorów kresek. Oznacza to, że gdy AC znajduje się poniżej linii przewodniej, a inwestor planuje zajęcie długiej pozycji powinno być widoczne co najmniej 3 kreski zielone poniżej linii przewodniej.

 

W przypadku kiedy AC jest powyżej linii przewodniej, a inwestor zamierza otwierać krótką pozycję, trzy czerwone kreski powinny być widoczne powyżej linii przewodniej.

 

Jak używać AC w MetaTrader 5:

  • W menu MT5 należy wybrać „Wstaw – Wskaźniki  – Bill Williams – Accelerator Oscillator”.
  • Accelerator Oscillator zostanie automatycznie stworzony przez MetaTrader 5 poniżej wykresu cen.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij